Konut İşyeri Trafik Seyehat Dask Teklifi Almak İstiyorum

Canlı Destek

Yat Sigortası

Son dönemlerde en çok tercih edilen sigorta sistemlerinden biri olan yat ve tekne sigortaları çok farklı başlıklar altında değerlendirilen ve çok geniş bir teminat alanı olan sigorta hizmetlerinden biri olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde elde edilen ve yat ve tekne sigortalarında kişi veya kurumlar genel anlamı ile yat içerisindeki eşyalar ile yatın marina da kaldığı süre içerisinde güvenle yerinde olması gerekliliği üzerinde duruyorlar. Ancak bilinçli bir biçimde yat ve tekne sigortalarını irdelediğimiz zaman çok daha geniş bir teminat yapısının olduğunu ve olması gerektiğini de göster önüne serebiliriz.

Keza yatın veya teknenin gezinti esnasında oluşturmuş olduğu riskler de bulunurken aynı şekilde yat veya teknenin tamir ve bakımının yapıldığı durumlarda da çok farklı risk durumları göster önüne serilebilmektedir. Bu sebepten yola çıkarak gerek kişilerin gerekse işletmelerin yat ve tekne sigortalarını elde ederken muhakkak ki yapılan hizmet üzerinde bu sigorta hizmetini elde etmeleri gerekecektir. Sigorta hizmetlerinden etkili bir biçimde faydalanmak için bilindiği gibi teminat altına alınan konuları geniş olması ve beraberinde işlevsel olması gerekir. Keza sigorta şirketlerinin hiç biri teminat altına almadıkları konu üzerinden hizmet vermeyecekleri için bu konuya çok iyi bir biçimde eğilmek ve irdelemek gerekir. Genel olarak bir yıllık süreçler dahilinde elde edine bu sigorta hizmetlerinde bazen şirketler kendi özel durumlarını da göz önünde bulundurarak 6 aylık dilimler şeklinde de faydalanabiliyor.

Tekne ve yat sigortalarına teminat altına alınan konular sigorta içeriklerine göre çok farklı olarak değişmektedir. Bu sebeple çok fazla standart bir paketten bahsetmek mümkün değildir. Ancak yine de sigorta şirketlerinin büyük bir çoğunluğu bu hizmetleri sunmak adına belirli paket içeriklerini sunmaktadırlar.

Bu standart paket içeriklerinden bahsedecek olursak;

Deniz içerisinde meydana gelen her türlü kaza ( Çarpma, batma, alabora, karaya oturma) bu sigorta kapsamında değerlendirilirken yaşanan olay sonrasında araştırmaya gerek duyulmadan sorunun ortadan kalkması adına girişimde bulunulur.

Marinadayken veya gezinti halinde iken meydana gelmiş olan her türlü patlama, yıldırım çarpması gibi olaylar bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendirilerek teminat altına alınır.

Deniz altına meydana gelen deprem ve volkanik patlama bu kapsamda değerlendirilir.

Gerek ticari faaliyette bulunurken, gerekse gezinti halinde yolcu taşıma durumlarında korsan saldırıları sonrasında meydana gelen maddi hasarlar ile birlikte aynı zamanda mürettebat ve yolcuların her birinin sağlıkları da bu yolla teminat altına alınmış olur.

Çeşitli sebeplerden ötürü deniz içerisinde meydana gelen bir diğer gemi veya tekne ile çarpışma durumları da bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendirmeye tabi tutulur.

Gerek marinada iken gerekse seyahat halindeyken meydana gelmiş olan her türlü hırsızlık durumları bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendirmeye tabi tutulur.

Yat ile ilgili her türlü makine ve teçhizatların zor kullanma yöntemiyle çalınması Tekne veya yatın sebep olduğu kazalardan ötürü 3. Kişilerin görmüş olduğu bütün zararlar bu sigorta kapsamında değerlendirilir.

Çeşitli sebeplerden ötürü yatın veya servis botlarının çalınmış olması Hava taşıtları ile yaşanan her türlü temas ve çarpışma

Belirtilmiş olan maddelerin her biri bu yolla teminat altına alınan sigorta hizmetleri içerisinde gösterilir. Eğer nitelikli bir biçimde yat ve tekne sigortalarını elde etmek istiyorsanız sizleri sigorta acentemize bekliyoruz.

Bu Kategorideki Diğer Ürünler
Yat Sigortası
Yat Sigortası

Budems Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.-Ait tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz
Kasko Sigortası Teklif Al
Konut Sigortası Teklif Al
Sağlık Sigortası Teklif Al
Trafik Sigortası Teklif Al
Seyehat Sigortası Teklif Al
Bireysel Emeklilik Sigortası Teklif Al
Duyurulardan haberdar olmanız için e-posta adresinizi ekleyin...
www.budemssigorta.com © 2014 - 2020 Tüm Hakkı Saklıdır. Budems Sigorta A.Ş. Bir Budems Holding İştirakidir.